Будинки-інтернати для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю (дорослих і дітей та молоді) (на кінець року) у Донецькій області
Будинок-інтернат для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю є стаціонарним інтернатним закладом соціального захисту, що утворюється для цілодобового проживання (перебування) та догляду за громадянами похилого віку та особами, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, соціально-побутового, медичного обслуговування, соціальних послуг і комплексу реабілітаційних заходів.
У 2000 році Донецька область мала 17 будинків-інтернатів, у 2005 році – 19, а у 2015-2020 роках в регіоні залишилося 10 закладів.
Така ж кількість будинків-інтернатів у 2020 році працювала у Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях. Більша кількість закладів була наявна у Київській (11 закладів), а також Сумській і Кіровоградській областях (12 закладів). Меншу кількість будинків-інтернатів мали Вінницька та Чернігівська області (9 закладів).
Примітки:
- За даними Міністерства соціальної політики України.
- З 2014 р. дані наведено без урахування частини тимчасово окупованих територій у Донецькій області.
- У порівняльному аналізі використовувалися дані щодо 24-х регіонів, без урахування окупованої АР Крим, м. Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях. Також до даних Київської області не включені дані міста Києва, оскільки вони обліковуються окремо.
Джерела даних:
- Дані за 2000-2018 рр. згідно з Статистичним щорічником України за 2018 р., підготовленим Державною службою статистики України.
- Дані за 2019 р. згідно з Статистичним щорічником України за 2019 р., підготовленим Державною службою статистики України.
- Дані за 2020 р. згідно з Статистичним щорічником України за 2020 р., підготовленим Державною службою статистики України.