Індекси сільськогосподарської продукції (до попереднього року) в АР Крим
Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко зазначає, що у 2021 р. найбільшу частка у ВВП України складає саме сільське господарство – більше 10 %. У загальному експорті України сільськогосподарська продукція складає близько 41 % за рік.
20 років тому Україна “харчувала” 40 млн людей у світі. Сьогодні постачання продуктів Україною еквіваленте харчуванню 400 млн. людей, не рахуючи населення України.
За офіційними даними Держмитслужби, у 2021 р. зовнішньоторговельний обіг сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів (товарні групи 1–24 УКТЗЕД) збільшився на 24 % у порівняно з 2020 роком та склав 35,4 млрд. дол. США, або 25,1% усього зовнішньоторговельного обігу товарами України.
При цьому експортовано продукції аграрного сектору на суму 27,7 млрд. дол. США (або 40,7 % від загального експорту товарів з України), що на 25 % більше, ніж у 2020 році.
Продукція, яка експортується в найбільших обсягах є зернові культури, олія, насіння олійних культур та макухи, тверді відходи від вилучення рослинних жирів і олій.
Найбільша кількість продукції сільського господарства була експортована в Китай (15,5 % у структурі експорту сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів), Індія (7,1 %), Нідерланди (6,4 %), Єгипет (5,8 %), Туреччина (5,3 %).
Імпорт сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів у 2021 р. збільшився на 19 % порівняно з 2020 р. і склав 7,7 млрд. дол. США (або 10,6 % від загального імпорту товарів в Україну). Найбільше до України було імпортовано риби, ракоподібних та молюсків; їстівних плодів та горіхів; алкогольних та безалкогольних напоїв; тютюну і промислових замінників тютюну.
Головними імпортерами сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів були Польща – 10,3 %, Італія – 7,2 %, Німеччина – 6,8 %, Туреччина – 6,5 %, Індонезія – 4,2 %.
Примітки:
Індекс сільськогосподарської продукції відображає рівень змін фізичного обсягу виробництва продукції сільського господарства (продукції тваринництва та рослинництва), виробленого за періоди, що обрані для порівняння. Для розрахунку індексу використовуються обсяги продукції сільського господарства у постійних цінах. Постійні ціни – середньозважені ціни року, прийнятого за основу для порівняння.
Джерела даних:
- Статистичний щорічник України за 2018 р., підготовлений Державною службою статистики України.