Кількість померлих за причинами смерті, осіб у АР Крим

Розкажіть про це друзям
Скопійовано в буфер обміну!
Завантажити данi
Джерело даних:

Щорічно в Україні помирає близько 600 тис. людей. Цифра еквівалентна чисельності населення м. Кривий Ріг, або трохи більше за чисельність населення у м. Маріуполь чи м. Миколаїв.

Смертність населення — один з ключових показників демографії; він є індикатором стану здоров’я та рівня життя населення країни, регіону, міста тощо. Наразі смертність населення є один з важливих показників при класифікації країн за рівнем життя населення.

Розуміння причин смерті є важливими для аналізу та розробки державної політики у сфері охорони здоров’я. Зокрема, ці дані є основою для оцінки потреби у паліативній допомозі.

Збір даних щодо причин смерті населення відбувається відповідно до Міжнародної класифікації хвороб 10-го перегляду, або скорочено — МКХ-10 (ICD10). Дана класифікація є загальноприйнятою у світі.

Збір даних щодо причин смертей відбувається за лікарськими свідоцтвами про смерть (а також фельдшерська довідка про смерть, лікарське свідоцтво про перинатальну смерть).

До органів державної статистики дані про причини смертей потрапляють від органів реєстрації цивільного стану, оскільки саме в РАЦСи передаються лікарські свідоцтва про смерть (а також фельдшерська довідка про смерть, лікарське свідоцтво про перинатальну смерть) з актовими записами про смерть. Заповнюють лікарські свідоцтва про смерть  лікарі.

Примітки:

  1. Під “Клас XVIII. Симптоми, що виявлені при дослідженнях, не класифікованих в інших рубриках R00-R99” мається на увазі “Клас XVIII. Симптоми, ознаки та відхилення від норми, що виявлені при лабораторних та клінічних дослідженнях, не класифікованих в інших рубриках R00-R99”

Джерела даних:

  1. Банк даних Державної служби статистики України.
Знайшли помилку?
Напишiть нам
Якого функціоналу вам не вистачає?
Заповнити форму
Може бути цікаво
27 Листопада 2021

Кількість виявлених на території ЄС громадян України з неврегульованим статусом

27 Листопада 2021

Кількість іноземців, які постійно проживають в Україні

27 Листопада 2021

Кількість виданих дозволів на імміграцію

27 Листопада 2021

Кількість клопотань про притулок, поданих громадянами України в ЄС