Кількість середнього медичного персоналу (на кінець року) у АР Крим

Розкажіть про це друзям
Скопійовано в буфер обміну!
Завантажити данi
Джерело даних:

У кількість середнього медичного персоналу включено всіх осіб з середньою медичною освітою (крім зубних лікарів), які зайняті в лікувальних, санаторно-курортних, санітарних закладах, закладах соціального захисту, дошкільних навчальних закладах, школах, будинках дитини тощо.

В Україні існує кадрова криза середнього медичного персоналу. Щорічні темпи приросту медичних сестер є переважно негативними.

Більшість середнього медичного персоналу працює в закладах, які належать до бюджетного сектору, тобто перебувають у сфері управління МОЗ України або інших міністерств і відомств. Тільки 4% середнього медичного персоналу працюють у приватних структурах за основним місцем роботи. Водночас, упродовж 2014–2018 рр. частка медичних кадрів приватного сектору має тренд до зростання.

Співвідношення кількості медичних сестер до лікарів в Україні має тенденцію до зниження, зокрема через негативні темпи приросту кількості медичних сестер, і є нижчим за середньоєвропейський показник.

Є дисбаланс стаціонарних та амбулаторно-поліклінічних посад. Тільки близько чверті штатних посад середнього медичного персоналу належать до амбулаторно-поліклінічних закладів, решта посад – до стаціонарів. У ЄС співвідношення стаціонарних і амбулаторно-поліклінічних посад медичних сестер є більш рівномірним (близько половини посад – у стаціонарах).

Є характерним гендерний дисбаланс: понад 90% – жінки.

Серед медичного персоналу поширеною є практика продовжувати працювати після досягнення пенсійного віку. Понад 10% середнього медичного персоналу є працюючими пенсіонерами.

Станом на початок 2019 р. тільки 12% середнього медичного персоналу працювали в сільській місцевості, хоча в селах мешкає в середньому близько третини населення.

Розподіл медичного персоналу за статтю й типом поселення суттєво не змінюється з 1993 р. Частка осіб пенсійного віку серед лікарів та середнього медичного персоналу зростала до 2011 р., після чого стабілізувалася.

Примітки:

  1. За даними Міністерства охорони здоров’я України;

Джерела даних:

  1. Статистичний щорічник України за 2018 р., підготовлений Державною службою статистики України.
Знайшли помилку?
Напишiть нам
Якого функціоналу вам не вистачає?
Заповнити форму
Може бути цікаво
23 Листопада 2021

Кількість лікарських амбулаторно-поліклінічних закладів

23 Листопада 2021

Кількість лікарняних ліжок

23 Листопада 2021

Кількість померлих за причинами смерті, осіб