Кількість загиблих та травмованих на автомобільному транспорті загального призначення

Розкажіть про це друзям
Скопійовано в буфер обміну!
Завантажити данi
Джерело даних:

Згідно статистичних даних протягом 2021 року на автошляхах України сталося 2696 дорожньо-транспортних пригод (далі – ДТП) за участю ліцензованого автомобільного транспорту, який надає послуги з перевезення небезпечних вантажів та небезпечних відходів, міжнародні перевезення пасажирів та вантажів, в яких 125 осіб загинули та 913 осіб отримали травми.

Порівнюючи абсолютні показники аварійності на ліцензованому автомобільному транспорті видно, що за 2021 рік кількість ДТП за участю транспортних засобів ліцензованих автомобільних автоперевізників збільшилась, у порівнянні з відповідним періодом 2020 року, на 17,8 % (з 2288 до 2696 ДТП). При цьому, спостерігається зниження тяжкості наслідків від ДТП, кількість загиблих осіб за участю водіїв ліцензованого транспорту зменшилась на 10,1 % (з 139 до 125 осіб), Так, з 125 осіб, які загинули в результаті настання ДТП, 38 осіб загинули в результаті настання ДТП з вини водіїв ліцензованого транспорту. Кількість травмованих осіб за участю водіїв
ліцензованого транспорту зменшилась на 6,2 % (з 973 до 913 осіб).

Із зазначеної кількості ДТП з вини водіїв ліцензованого автомобільного транспорту за вказаний період сталось 1519 дорожньо-транспортних пригод, в яких 38 осіб загинули, а 414 осіб отримала травми різного ступеня тяжкості.

Довідково: дані щодо кількості загиблих та травмованих на водному транспорті – тут; дані щодо кількості загиблих та травмованих на міському електричному транспорті – тут; дані щодо кількості загиблих та травмованих на залізничному транспорті – тут; дані щодо кількості загиблих та травмованих на авіаційному транспорті – тут.

Примітки:

  1. Дані за 2011 р. – з вини водіїв транспортних засобів суб’єктів господарювання, які мають ліцензії на господарську діяльність з надання послуг з перевезення пасажирів і небезпечних вантажів автомобільним транспортом.
  2. Дані за 2012 р. – з урахуванням звірки Укртрансінспекцією даних щодо кількості ДТП з вини водіїв транспортних засобів ліцензованих автомобільних перевізників, загиблих та травмованих у них з даним и Державтоінспекції МВС України.
  3. Дані за 2013 р. – з вини водіїв транспортних засобів суб’єктів господарювання, які мають ліцензії на господарську діяльність з надання послуг з перевезення пасажирів і небезпечних вантажів автомобільним транспортом та з урахуванням звірки Укртрансінспекцією даних щодо кількості ДТП з вини водіїв транспортних засобів ліцензованих автомобільних перевізників, загиблих та травмованих у них з даним и Державтоінспекції МВС України.
  4. З 2014 р. – без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м.Севастополя та тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

Джерела даних:

  1. Дані за 2007-2020 рр. згідно з Аналізом аварійності на транспорті України за 2020 рік, підготовленим Директоратом з безпеки на транспорті Міністерства інфраструктури України.
  2. Дані за 2021 р. згідно з Аналізом стану безпеки руху та аварійності на наземному транспорті в Україні за 2021 рік, підготовленим Державною службою України з безпеки на транспорті.

 

Знайшли помилку?
Напишiть нам
Якого функціоналу вам не вистачає?
Заповнити форму
Може бути цікаво
10 Липня 2022

Кількість дорожньо-транспортних пригод з постраждалими

17 Лютого 2022

Перевезення пасажирів авіацією

17 Лютого 2022

Перевезення пасажирів залізницею

27 Листопада 2021

Структура повітряного руху за кількістю польотів