Вантажооборот автомобільного транспорту в АР Крим

Розкажіть про це друзям
Скопійовано в буфер обміну!
Завантажити данi
Джерело даних:

Вантажооборот – це загальний обсяг вантажної транспортної роботи, який дорівнює сумі добутків перевезеного вантажу на відстань перевезення по кожній
партії вантажу, вимірюється в тоннокілометрах (на морському транспорті – у тонно-милях).

Найбільший обсяг вантажів в Україні перевозить залізничний транспорт. Якщо не рахувати трубопровідний транспорт, то другим за обсягами перевезених вантажів є автомобільний транспорт. У 2021 р. автотранспортом було перевезено 222,6 млн. тон вантажів. Частка вантажів, які перевозяться автомобільним транспортом становить 32 %. При цьому автомобільні вантажоперевезення зросли на 16,2% порівняно з 2020 р. За останні роки таке зростання становить 57 %.

Зростання частки автотранспорту в перевезеннях вантажів за останні 10 років в той же час спричинило скорочення перевезень іншими видами транспорту. Така тенденція не є позитивною, оскільки спричиняє збільшення навантаження на автомобільні шляхи сполучення, прискорює знос доріг. Окрім того, відстань на яку здійснюються вантажоперевезення автомобільним транспортом є значно меншою: середня відстань вантажоперевезень автотрнаспортом – 200 км, залізничним транспортом – 500 км. При цьому показник щороку зростає для залізничного транспорту та зменшується – для автомобільного. Окрім того збільшення використання автомобільного транспорту впливає на зростання забруднення довкілля.

Примітки:

  1. З урахуванням перевезень, виконаних для власних потреб. З 1980 року – з урахуванням вантажних перевезень пікапами і фургонами на шасі легкових автомобілів, з 2005 року – з урахуванням комерційних вантажних перевезень, виконаних фізичними особами-підприємцями.

Джерела даних:

  1. Статистичний щорічник України за 2018 р., підготовлений Державною службою статистики України.

 

Знайшли помилку?
Напишiть нам
Якого функціоналу вам не вистачає?
Заповнити форму
Може бути цікаво
10 Липня 2022

Кількість дорожньо-транспортних пригод з постраждалими

17 Лютого 2022

Перевезення пасажирів авіацією

17 Лютого 2022

Перевезення пасажирів залізницею

27 Листопада 2021

Структура повітряного руху за кількістю польотів