Виробництво промислової продукції (Металургійне виробництво)

Розкажіть про це друзям
Скопійовано в буфер обміну!
Завантажити данi
Джерело даних:

Металургія в Україні забезпечує близько 16% загального обсягу реалізованої промислової продукції, п’яту частину товарного експорту й більше 10 млрд дол. експортної виручки, понад 200 тис. робочих місць і приблизно 10% у загальній середньообліковій кількості штатних працівників у промисловості.

Якщо до 2016 року включно Україна належала до десятки країн-найбільших металовиробників, то у 2018 р. їй належало 13-те місце рейтингу (після Італії, Ірану, Тайваню). В останні роки частка української металургії у світовому обсязі як виплавки сталі, так і сталеплавильних потужностей, не перевищувала 2 % та стабільно зменшувалася. У 2013–2018 рр. обсяг експорту продукції метелургійного виробництва зменшився майже на 40%, що призвело до скорочення частки України на світовому ринку майже вдвічі – з 6% до 3,3%.

Примітки:

 1. Під “Труби обсадні, насосно-компресорні та бурильні для буріння нафтових і газових свердловин” мається на увазі “Труби обсадні, насосно-компресорні та бурильні для буріння нафтових і газових свердловин, безшовні, зі сталі іншої, крім неіржавної”.
 2. Під “Труби і трубки, круглого поперечного перерізу, піддані гарячій обробці, безшовні, зі сталі іншої, крім неіржавної” мається на увазі “Труби і трубки, круглого поперечного перерізу, піддані гарячій обробці, безшовні, зі сталі іншої, крім неіржавної (крім труб для нафто- та газопроводів, обсадних та труб, які використовуються для буріння нафтових і газових свердловин)”.
 3. Під “Дріт із заліза або сталі нелегованої з вмістом вуглецю менше 0,25 мас.%, уключаючи дріт гофрований” мається на увазі “Дріт із заліза або сталі нелегованої з вмістом вуглецю менше 0,25 мас.%, уключаючи дріт гофрований (крім дроту скрученого, колючого (для загорожі), подвійного, пилкоподібного, електричного ізольованого)”.
 4. Під “Дріт з вмістом вуглецю 0,25 мас.% і більше, але менше 0,6 мас.%, уключаючи дріт гофрований” мається на увазі “Дріт із заліза або сталі нелегованої з вмістом вуглецю 0,25 мас.% і більше, але менше 0,6 мас.%, уключаючи дріт гофрований (крім дроту скрученого, колючого (для загорожі), подвійного, пилкоподібного, електричного ізольованого)”.
 5. Під “Дріт із заліза або сталі нелегованої з вмістом вуглецю 0,6 мас.% і більше, уключаючи дріт гофрований” мається на увазі “Дріт із заліза або сталі нелегованої з вмістом вуглецю 0,6 мас.% і більше, уключаючи дріт гофрований (крім дроту скрученого, колючого (для загорожі), подвійного, пилкоподібного, електричного ізольованого)”.
 6. Під “Устатковання для металевих риштовань, опалубок, підпірок або кріплень для шахт; висувні балки” мається на увазі “Устатковання для металевих риштовань, опалубок, підпірок або кріплень для шахт, у тому числі шахтні каркаси і надземні конструкції; висувні балки облицювального кріплення, трубчасті будівельні риштовання та устатковання подібне, з металів чорних”.
 7. Під “Водозливи, шлюзи, шлюзні ворота, дебаркадери, доки стаціонарні, конструкції для морських та водних споруд інші; конструкції інші та їх частини” мається на увазі “Водозливи, шлюзи, шлюзні ворота, дебаркадери, доки стаціонарні, конструкції для морських та водних споруд інші, з металів чорних; конструкції інші та їх частини, з металів чорних, н.в.і.у. (крім мостів та секцій мостів, башт та щогл решітчастих, воріт, дверей, вікон і рам для них, порогів, устатковання для риштовань будівельних, опалубок, підпірок або кріплень для шахт, конструкцій та їх частин, виготовлених виключно або переважно з листового матеріалу)”.
 8. Під “Резервуари, цистерни, баки та подібні ємності для рідин, з металів чорних, місткістю понад 300 л” мається на увазі “Резервуари, цистерни, баки та подібні ємності для рідин, з металів чорних, місткістю понад 300 л (крім з облицюванням чи з теплоізоляцією, оснащених механічним і тепловим обладнанням)”.
 9. Під “Резервуари, цистерни, баки та подібні ємності для твердих речовин, з металів чорних, місткістю понад 300 л” мається на увазі “Резервуари, цистерни, баки та подібні ємності для твердих речовин, з металів чорних, місткістю понад 300 л (крім оснащених механічним і тепловим обладнанням)”.
 10. Під “Котли, що працюють на перегрітій воді” мається на увазі “Котли, що працюють на перегрітій воді (крім водяних котлів центрального опалення, здатних генерувати пару низького тиску)”.
 11. Під “Вироби столові, кухонні чи побутові, їх частини, з металів чорних, уключаючи лаковані чи пофарбовані” мається на увазі “Вироби столові, кухонні чи побутові, їх частини, з металів чорних (крім чавуну ливарного та сталі неіржавної), уключаючи лаковані чи пофарбовані (крім емальованих)”.
 12. З 2014 р. дані наведено без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

Джерела даних:

 1. Дані за 2013-2018 рр. згідно з Статистичним щорічником України за 2018 р., підготованим Державною службою статистики України.
 2. Дані за 2019-2020 рр. згідно з Статистичним щорічником України за 2020 р., підготованим Державною службою статистики України.
 3. Дані за 2021 р. згідно з Офіційним веб-сайтам Державної служби статистики України.

 

Знайшли помилку?
Напишiть нам
Якого функціоналу вам не вистачає?
Заповнити форму
Може бути цікаво
27 Листопада 2021

Темпи приросту (зниження) промислової продукції

23 Листопада 2021

Виробництво промислової продукції: виробництво меблів.

23 Листопада 2021

Виробництво промислової продукції (Виробництво гумових і пластмасових виробів)

23 Листопада 2021

Виробництво окремих видів продукції машинобудування