Виробництво винограду в АР Крим

Розкажіть про це друзям
Скопійовано в буфер обміну!
Завантажити данi
Джерело даних:

Виробництво винограду – це загальний розмір продукції, яка зібрана з багаторічних насаджень, незалежно від їх віку.

В 60-х роках ХХ ст. площі виноградників в Україні займали близько 400 тис. га. Зараз насадження виноградників зменшилися майже в 5 разів. Їх стає менше з кожним роком. Станом на 2020 р. їх площа складає 37 тис. га. Найбільше виноградників знаходиться в Одеській, Херсонській, Миколаївській, Запорізькій та Закарпатській областях. Географічно виділяється 6 основних виноробних регіонів України, 15 макрозон (винних районів) і 58 мікрозон, хоча законодавчо ці зони не закріплені. Через зміну клімату останніми роками географія виноградарства в Україні значно розширилась на північ і охоплює майже всю Україну. А саме ще 15 областей стали брати участь у виробництві винограду.

Основними сортами винограду в Україні є Аліготе, Бастардо магарацький, Каберне Совіньйон, Мерло, Мускат, Одеський чорний, Піно, Рислінг тощо.

Виноробство, куди направляється найбільша кількість винограду, має тенденцію до скорочення обсягів виробництва. Втім продовжує залишатися досить об’ємним – в 2020 р. було вироблено 119 млн. літрів вина. При цьому збільшився експорт вина. У 2020 р. за кордон було продано 14,4 млн. л, що вдвічі більше ніж у 2019 р. При цьому імпорт вина теж зріс – порівняно з 2019 р. на 22 %.

У 2021 р. Україна експортувала 11,9 тон свіжого та сушеного винограду. При цьому імпорт склав понад 80 тис. т.

Джерела даних:

  1. Статистичний щорічник України за 2018 р., підготовлений Державною службою статистики України.
Знайшли помилку?
Напишiть нам
Якого функціоналу вам не вистачає?
Заповнити форму
Може бути цікаво