Втрати російської армії на війні проти України

Розкажіть про це друзям
Скопійовано в буфер обміну!
Завантажити данi
Джерело даних:

Офіційно Росія приховує свої втрати у війні з Україною. Втрати російської армії щодня публікує Генеральний штаб Збройних сил України. Методика підрахунку не розкривається, однак в Міністерстві оборони України заявляють, що з калькулятором ніхто не бігає полем бою. Заступниця міністра оборони Ганна Маляр раніше пояснювала, що дані збирають декілька відомств і надходять вони з різних джерел. При цьому, у командира стоять інші першочергові задачі, а не порахувати втрати ворога. Тому це відбувається дуже часто із запізненням на добу-дві-три після самих подій. І тому ця інформація наздоганяється через кілька днів.

В свою чергу, Україна не публікує точних власних втрат внаслідок бойових дій. В червні 2022 року в Офісі Президента заявили, що Збройні Сили України щодня в бойових зіткненнях з російськими окупантами втрачають від 100 до 200 військовослужбовців убитими, а з моменту початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в боях з окупантами загинуло до 10 тисяч українських військовослужбовців.

Водночас, вже наприкінці липня 2022 року  президент Володимир Зеленський в інтерв’ю американському виданню The Wall Street Journal заявив про зменшення щоденних втрат українських воїнів до до 30 осіб убитими та близько 250 осіб пораненими.

Зниження рівня втрат пов’язане з тим, що Україна отримала більш потужне, точне і далекобійне західне озброєння. Якщо раніше окупанти щодня випускали 12 і більше тисяч артилерійських снарядів на добу проти 1-2 тисячі українських, то тепер Україна в змозі витрачати по 6 тисяч снарядів на добу, а ось артилерія росіян сидить на голодному пайку. Зеленський відмовився назвати журналістам точні цифри українських втрат, зазначивши, що це державна таємниця. Однак він запевнив, що українські втрати продовжуються залишатися у багато разів меншими, ніж російські.

Примітки:

  1. Станом на 11.10.2022 скориговано цифри з урахуванням всіх наявних на цей час уточнень за попередній період з 24 лютого 2022 року. Наявні коригування як у бік збільшення, так і зменшення. З 12.10.2022 інформація публікується за звичайним алгоритмом – до скоригованих даних додаються втрати ворога за добу.
  2. Дані за 26.05.2023 не відображають втрати за добу, а є коригування цифр з урахуванням всіх наявних на цей час уточнень за попередній період з 24 лютого 2022 року. З 27.05.2023 інформація публікується за звичайним алгоритмом – до скоригованих даних додаються втрати ворога за добу.

Джерела даних:

  1. Фейсбук-сторінка Генерального штабу ЗСУ
Знайшли помилку?
Напишiть нам
Якого функціоналу вам не вистачає?
Заповнити форму
Може бути цікаво
07 Травня 2022

Чисельність резервістів ЗСУ

07 Травня 2022

Стан фінансування потреб ЗСУ, грн.

07 Травня 2022

Спискова чисельність офіцерського складу ЗСУ

07 Травня 2022

Призов на строкову військову службу до ЗСУ