29 червня 2022

Оцінка МОМ: кількість ВПО зменшилася майже до 6 мільйонів

Кількість внутрішньо переміщених осіб станом на 23 червня складає 6,27 млн людей. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Міжнародною організацією з міграції (МОМ).

Згідно попереднього дослідження і даних на 23 травня, кількість ВПО в межах країни становила 7,13 мільйона осіб. Водночас, за місяць збільшилася кількість людей, які планують змінити місце проживання внаслідок війни – з 1,14 мільйона осіб станом на 23 травня до 1,32 мільйона осіб станом на 23 червня.

При цьому, кількість людей, які повернулися на попереднє місце проживання збільшилася з 4,48 мільйона осіб до 5,54 мільйона осіб. Аналіз повернень показує, що їхня динаміка стрімко зростає, хоча 12% (тобто близько 666 000) осіб вказують на можливість повторного переїзду через війну. Більшість (74%, близько 4,1 млн) мають намір залишитися.

Читайте повний звіт про внутрішнє переміщення людей в Україні за посиланням.

Дослідження проведено на основі опитування загального населення шляхом набору випадкових телефонних номерів. Анонімно опитано 2 001 унікальних респондентів віком від 18 років із використанням методу автоматизованого телефонного опитування (CATI). Оцінка спирається на дані про населення Фонду народонаселення ООН (UNFPA), які гуманітарна спільнота розглядає як базове значення для чисельності населення в Україні. Особи, які нині перебувають за межами України, під опитування не потрапили.


Також по темі:

Оцінка МОМ: кількість ВПО сягнула 8 мільйонів

Оцінка МОМ: зафіксовано зменшення кількості переміщених осіб

Кількість офіційно зареєстрованих ВПО складає 2,5 мільйони

Подiлитись