Наразі в Україні підключено до мереж 600 МВт установок зберігання енергії (УЗЕ). Дані опублікував інформаційно-аналітичний портал “Енергореформа” з посиланням на повідомлення голови правління НЕК Укренерго Віталія Зайченка.

За два роки їхня сукупна потужність зросла у 300 разів. Для порівняння: у 2024 році до мереж було підключено 2 МВт установок зберігання енергії, у 2023 році – в Україні взагалі не було УЗЕ.

На сьогодні видано технічних умов на 1,4 ГВт УЗЕ. Драйвером розвитку УЗЕ є сонячна енергетика.

Сонячні електростанції не можуть ефективно функціонувати без УЗЕ. Вони створюють великий профіцит у денні години, а УЗЕ допомагають використовувати цю електроенергію у час підвищеного споживання.

Частина УЗЕ підключена до мереж “Укренерго”, а частина – до мереж операторів системи розподілу.  

Віталій Зайченко також зазначає, що стрімкому розвитку УЗЕ сприяли конкурси “Укренерго” на надання допоміжних послуг, частиною переможців яких стали УЗЕ. Вони отримали гарантії оплати таких послуг з боку системного оператора. 

Читайте також

Джерело даних:
reform.energy