Так званий “Податок на Google” приніс до українського бюджету близько $76 мільйонів. Про це повідомив Данило Гетманцев – народний депутат, голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики.
Термін подання декларацій з податку за 2 квартал завершився 9 серпня. “Податок на Google” – це ПДВ, яке з цього року мають сплачувати великі транснаціональні корпорації з електронних сервісів, що надаються в Україні.
Цьогоріч “податок на Google” до українського бюджету сплатили 53 великі компанії. Найбільше з них задекларували такі гіганти, як:
- Apple
- Meta
- Onlyfans
Окремо Гетьманцев зазначив суму сплаченого податку сервісом Onlyfans – 600 тис. доларів.
Контекст
“Податок на Google” запровадили у червні 2021 року, а закон почав діяти з 1 січня 2022-го. Він зобов’язує іноземні ІТ-компанії без офіційного представництва в Україні зареєструватися платниками податку на додану вартість в 20% за спрощеною процедурою через спеціальний електронний сервіс, якщо загальна сума від здійснення відповідних операцій перевищує 1 млн грн на рік. Це стосується таких компаній як Apple, Google, Microsoft тощо. Після запровадження сервісу низка компаній підвищили вартість послуг для українців – тож по суті, “Податок на Google” виявився податком на електронні сервіси для українців.
Також дискусії викликала сплата податку сервісом Onlyfans, в якому моделі розміщують свій еротичний контент. Доступ до нього можна отримати після оплати щомісячної підписки. ФактичнО, держава визнає і легалізує подібний сервіс. Водночас, нині судовий реєстр містить низку справ за розповсюдження еротичного контенту проти українських моделей і, в тому числі, через сервіс OnlyFans. Для прикладу, в червні 2022 року суд визнав винною модель за такі дії і призначив випробувальний термін.