Український ринок нових авто помірно зростав та торік вперше за 9 років перетнув бар’єр в 100 тисяч проданих машин. З початком повномасштабного вторгнення продажі впали удесятеро. Про це пишуть експерти Інституту досліджень авторинку.

Загалом з початку 2022 року до червня українці придбали 18,5 тисячі нових авто. Це на 64% менше, ніж за аналогічний період минулого 2021 року.

Абсолютну більшість (90,1%, 16,6 тис. шт.) привезли з-за кордону і лише 9,9% (1,8 тис. шт.) були легковиками, виготовленими в Україні.

У січні та лютому українці щотижня купували близько 1,5 тисячі нових легковиків. Після початку повномасштабного вторгнення кількість продажів скоротилася удесятеро. У березні в Україні зареєстрували лише 563 нових авто, а у квітні — 1 278. Поступово відновлюватися продажі почали на початку травня, протягом цього місяця продали вже 2,7 тисячі авто, а в червні — майже 3 тисячі.

Нагадаємо, що порівняно з березнем 2021 року продажі нових авто у березні 2022 року впали у 16,5 разів. Ще раніше повідомлялося, що 30,2% усіх нових автомобілів придбаних у 2021 році зареєстровано у столиці.

Джерело даних:
eauto.org.ua