Національним кешбеком користуються 67% опитаних українців. Дані опублікувало Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України.  

Загалом Національним кешбеком користуються майже 4,8 млн громадян щомісяця:

  • 41% користувачів зазначають, що стали частіше купувати товари українського виробництва
  • серед користувачів Національного кешбеку 63% – це люди з сімейним доходом до 40 тисяч грн, які використовують кешбек як інструмент економії
  • серед ключових категорій витрат для накопичення кешбеку  – продукти харчування, ліки та товари першої необхідності
  • накопичений національний кешбек українці найчастіше використовують на оплату комунальних послуг – 70% нарахованого кешбеку.

Паралельно ритейлери відзначають зростання продажів українських товарів на 7-9% у період дії програми – про це говорять представники деяких торговельних мереж з найбільшим національним покриттям.

Дослідження сприйняття програми “Національний кешбек” та її впливу на споживчу поведінку і бізнес було проведене на замовлення компанії Mastercard дослідницькою агенцією CBR у березні-квітні 2026 року.

У кількісному опитуванні, проведеному методом онлайн-анкетування, взяли участь 1302 респонденти у віці 18-80 років, що проживають у містах із чисельністю населення від 50 тисяч осіб на контрольованій Україною території.

Якісний етап дослідження включав інтерв’ю з 25 виробниками та 5 торговельними мережами. У дослідженні також використовуються результати аналізу анонімізованих і агрегованих даних Mastercard, де до аналізу увійшли лише ті банки, де картка “Національний кешбек” випущена на базі платіжної системи Mastercard.

Читайте також

Джерело даних:
me.gov.ua