Національним кешбеком користуються 67% опитаних українців. Дані опублікувало Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України.
Загалом Національним кешбеком користуються майже 4,8 млн громадян щомісяця:
- 41% користувачів зазначають, що стали частіше купувати товари українського виробництва
- серед користувачів Національного кешбеку 63% – це люди з сімейним доходом до 40 тисяч грн, які використовують кешбек як інструмент економії
- серед ключових категорій витрат для накопичення кешбеку – продукти харчування, ліки та товари першої необхідності
- накопичений національний кешбек українці найчастіше використовують на оплату комунальних послуг – 70% нарахованого кешбеку.
Паралельно ритейлери відзначають зростання продажів українських товарів на 7-9% у період дії програми – про це говорять представники деяких торговельних мереж з найбільшим національним покриттям.
Дослідження сприйняття програми “Національний кешбек” та її впливу на споживчу поведінку і бізнес було проведене на замовлення компанії Mastercard дослідницькою агенцією CBR у березні-квітні 2026 року.
У кількісному опитуванні, проведеному методом онлайн-анкетування, взяли участь 1302 респонденти у віці 18-80 років, що проживають у містах із чисельністю населення від 50 тисяч осіб на контрольованій Україною території.
Якісний етап дослідження включав інтерв’ю з 25 виробниками та 5 торговельними мережами. У дослідженні також використовуються результати аналізу анонімізованих і агрегованих даних Mastercard, де до аналізу увійшли лише ті банки, де картка “Національний кешбек” випущена на базі платіжної системи Mastercard.
Читайте також