У 2023 році “Енергоатом” виробив майже 52,41 млрд кВт-год електроенергії. Дані опублікувала компанія “Енергоатом”.
Зазначений обсяг складає майже 50% у загальному енергоміксі України.
Вітчизняні атомні станції на 12,8% перевищили прогнозний енергетичний баланс та додатково виробили близько 5 млрд кВт-год електроенергії на суму 19,5 млрд грн. Завдяки цьому державний бюджет додатково отримає 3,8 млрд грн.
Загалом у 2023 році “Енергоатом” сплатив до держбюджету понад 21 млрд грн податкових та інших платежів. Це на 1 млрд грн більше від 2021 року. Варто зауважити, що наразі працюють лише 9 енергоблоків на підконтрольній Україні території (без тимчасово окупованої Запорізької АЕС із її шістьма енергоблоками-тисячниками), тоді як у 2021 році компанія експлуатувала всі наявні 15 енергоблоків АЕС.
Нагадаємо, що у 2023 році імпорт електроенергії склав 806,4 тис. МВт-год, а експорт – 366 тис. МВт-год. Також раніше повідомлялося, що у 2021 році експорт електроенергії становив 3,5 млрд кВт·год, а імпорт — 1,69 млрд кВт·год.