У січні 2024 року видобуток склав 178 тис. тонн вугілля, у лютому 2024 року – 197 тис. тонн, а у березні 2024 року – 221 тис. тонн. Дані опублікувало Міністерство енергетики України.
Тож у березні 2024 року видобуток вугілля зріс на 24% порівняно з січнем 2024 року.
Варто зазначити, що у березні 2022 року на державних вугледобувних підприємствах було видобуто 173 тис. тонн і ця цифра протягом тривалого часу зменшувалася.
Зросли і середньодобові показники видобутку. Якщо у вересні вугільники в середньому видобували за добу 4,1 тис. тонн, то вже у березні – 7,1 тис. тонн.
Завдяки зростанню видобутку вугілля на державних підприємствах нарощуються і його запаси на складах енергетичних підприємств. Зокрема, на кінець березня 2024 року на складах ТЕЦ і ТЕС було накопичено близько 1,21 млн тонн вугілля. Це на 508 тис. тонн більше, ніж передбачалося планом.
Нагадаємо, що у 2022 році експорт вугілля кам’яного і антрациту склав 708,46 тис. тонн.