У І півріччі 2025 року понад 74 тисячі українців скористались правом на податкову знижку. Дані опубліковано на сайті Державної податкової служби України.
Зазначена кількість на 1,5 тисячі осіб більша від І півріччя 2024 року.
Загалом до повернення задекларовано 470 млн грн податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Це на 25% більше від І півріччя 2024 року.
Найчастіше податкова знижка була оформлена за такими витратами:
- оплата навчання
- страхування та пенсійні внески
- сплата відсотків за іпотекою.
Найбільше декларацій на податкову знижку подали українці таких регіонів:
- Львівська область – майже 10 тисяч
- місто Київ – 6 тисяч
- Київська область – 5,2 тисячі
- Дніпропетровська область – 4,4 тисячі
- Тернопільська область – 4,3 тисячі.
Як повідомляє голова Комітету з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, незважаючи на універсальність права на податкову знижку, користується нею невелика кількість осіб. У 2019-2021 роках кількість декларацій на податкову знижку зростала на 2-4% щорічно. Втім, після початку повномасштабної війни відбулося скорочення майже на третину. І навіть у 2024 році показник не повернувся до рівня 2021 року.
Загалом податковою знижкою користуються лише близько 1,1% платників податків та менше 1% домогосподарств. Причиною такого низького показника може бути великий рівень тіньової економіки, адже для отримання податкової знижки необхідно підтвердити витрати первинними документами та мати офіційні (“білі”) доходи.
Читайте також: