У квітні 2024 року імпорт електроенергії склав понад 225 тис. МВт-год. Дані опублікувала консалтингова компанія “EXPRO”.

Зазначений обсяг на 34% більший від березня 2024 року та в 53 рази більший від квітня 2023 року.

Середньодобовий обсяг імпорту у квітні 2024 року склав 7,5 тис. МВт-год. Пік імпорту був 1 квітня – понад 14 тис. МВт-год.

Найбільша частка у структурі імпорту електроенергії припадає на Угорщину (43,7%), найменша – на Польщу (6,4%)

Експорт електроенергії у квітні 2024 року склав 12013 МВт-год. Це в 10 разів менше від березня 2024 року та у 8 разів менше від квітня 2023 року.

Найбільший обсяг експорту електроенергії припадає на Угорщину – 35,3%.

Причиною скорочення експорту електроенергії у квітні 2024 року є втрата потужностей внутрішньої генерації внаслідок обстрілів енергетичної інфраструктури наприкінці березня та у квітні. Експорт був доступний лише у деякі дні, у денний період доби, за високої активності сонячної генерації.

Імпорт експорт електроенергії січень-квітень 2024
Експорт та імпорт електроенергії у 2024 році, тис. МВт-год. Графік Інститут Економічних Досліджень та Політичних Консультацій

Нагадаємо, що у березні 2024 року імпорт електроенергії становив 168280 МВт-год, а експорт – 154115 МВт-год.

Також повідомлялося, що у лютому 2024 року експорт електроенергії склав 63 тис. МВт-год, а імпорт – 84,1 тис. МВт-год. 

Джерело даних:
expro.com.ua