Протягом січня-травня 2025 року українці придбали у банках 7394 унцій золота – це становить близько 229,95 кілограма. Загальна вартість придбаного золота склала 22,47 млн доларів. Інформацію опублікувало видання “Економічна правда” з посиланням на дані НБУ.
Обсяги купівлі золота населенням у 2025 році скоротилися на 2320,9 унції або на близько 72,18 кг. Для порівняння: протягом січня-травня 2024 року населення купило у банках 9715 унцій золота на суму 21,59 млн доларів.
При цьому протягом січня-травня 2025 року банки викупили у клієнтів 6,37 тисячі унцій золота (198,13 кг) на суму 19,36 млн доларів. Для порівняння: у січні-травні 2024 року це було 13,4 тисячі унцій (41,67 кг) на суму 29,59 млн доларів.
Обсяги купівлі золота за перші 5 місяців 2025 року перевищили обсяги продажу золота населенням на 1023 унції або на близько 31,8 кг.
Загалом у 2024 році українці купили у банках 21,55 тисячі унцій золота на суму 51,07 млн доларів. При цьому обсяги продажу золота населенням були більшими – 25,13 тисячі унцій на суму 58,8 млн доларів.
Тож українці почали активніше купувати золото тоді, коли ціни на нього почали зростати. Натомість у 2024 році, до різкого стрибка цін, обсяги продажу золота населенням перевищували обсяги його купівлі.
Читайте також:
- У квітні 2025 міжнародні резерви оновили рекорд – $46,68 млрд
- У квітні українські банки ввезли у 2,7 раза менше готівкових доларів
- У І кварталі 2025 ціна імпортованого золота зросла на 38% від тогоріч