У жовтні 2024 року експортовано 60,7 тисячі МВт-год електроенергії. Дані опубліковано аналітичним проєктом DiXi Group.

Зазначений обсяг у 88 разів більший від вересня 2024 року, коли було експортовано 0,7 тисячі МВт-год електроенергії.

Найбільше електроенергії у жовтні експортовано до Угорщини:

  • Угорщина – 20,2 тисячі МВт-год або 33%
  • Румунія – 15,5 тисячі МВт-год або 26%
  • Словаччина – 14,3 тисячі МВт-год або 25%
  • Польща – 7,3 тисячі МВт-год або 12%
  • Молдова – 3,5 тисячі МВт-год або 6%.

Водночас імпорт електроенергії у жовтні скоротився – до 181,8 тисячі МВт-год. Це на 58% менше від вересня (тоді імпортовано 437,9 тисячі МВт-год електроенергії).

Найбільше електроенергії імпортовано з Угорщини:

  • Угорщина – 59,6 тисячі МВт-год або 33%
  • Словаччина – 46,3 тисячі МВт-год або 25%
  • Румунія – 45,1 тисячі МВт-год або 25%
  • Польща – 19,9 тисячі МВт-год або 11%
  • Молдова – 10,9 тисячі МВт-год або 6%.

Попри значне скорочення імпорту електроенергії, він все ще в 3 рази більший від жовтневого експорту.

Нагадаємо, що за даними консалтингової компанії “EXPRO” у жовтні 2024 року імпорт електроенергії зріс у 9,5 раза порівняно з жовтнем 2023 року.

Також повідомлялося, що  у І півріччі 2024 року вартість імпорту електроенергії склала 212 млн євро.

Джерело даних:
www.facebook.com