У жовтні 2024 року експортовано 60,7 тисячі МВт-год електроенергії. Дані опубліковано аналітичним проєктом DiXi Group.
Зазначений обсяг у 88 разів більший від вересня 2024 року, коли було експортовано 0,7 тисячі МВт-год електроенергії.
Найбільше електроенергії у жовтні експортовано до Угорщини:
- Угорщина – 20,2 тисячі МВт-год або 33%
- Румунія – 15,5 тисячі МВт-год або 26%
- Словаччина – 14,3 тисячі МВт-год або 25%
- Польща – 7,3 тисячі МВт-год або 12%
- Молдова – 3,5 тисячі МВт-год або 6%.
Водночас імпорт електроенергії у жовтні скоротився – до 181,8 тисячі МВт-год. Це на 58% менше від вересня (тоді імпортовано 437,9 тисячі МВт-год електроенергії).
Найбільше електроенергії імпортовано з Угорщини:
- Угорщина – 59,6 тисячі МВт-год або 33%
- Словаччина – 46,3 тисячі МВт-год або 25%
- Румунія – 45,1 тисячі МВт-год або 25%
- Польща – 19,9 тисячі МВт-год або 11%
- Молдова – 10,9 тисячі МВт-год або 6%.
Попри значне скорочення імпорту електроенергії, він все ще в 3 рази більший від жовтневого експорту.
Нагадаємо, що за даними консалтингової компанії “EXPRO” у жовтні 2024 року імпорт електроенергії зріс у 9,5 раза порівняно з жовтнем 2023 року.
Також повідомлялося, що у І півріччі 2024 року вартість імпорту електроенергії склала 212 млн євро.