11 листопада 2022

За 3 квартал потерпілим в ДТП виплачено 68,3 мільйони

Протягом третього кварталу (липень-вересень) 2022 року Моторне (транспортне) страхове бюро України здійснило 1,4 тис. шт. виплат з Фонду захисту потерпілих Бюро на загальну суму 68,3 млн грн. Дані опублікувала прес-служба МТСБУ.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість виплат зменшилась на 16,4%, сума виплат при цьому зросла на 12,8%.

  • Найбільша кількість виплат була зроблена за шкоду, заподіяну власниками незабезпечених транспортних засобів (які стали винуватцями ДТП, не маючи чинного поліса ОСЦПВ), – 0,92 тис. виплат на суму 45,8 млн. грн. Кількість виплат за цією статтею у порівнянні з аналогічним періодом минулого року залишилась майже незмінною (+0,2%), а сума виплат зросла на 14,5%.
  • Питома вага виплат за незабезпечені транспортні засоби у загальній кількості виплат складає біля 70% як за кількістю, так і за сумою.
  • Вперше за тривалий час суттєво зменшилась кількість виплат, зроблених за водіїв пільгових категорій, – на 33,2% за кількістю та на 4,2% за сумою. Питома вага таких виплат становить майже 15%.

Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ) — єдине об’єднання страховиків, які здійснюють обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів за шкоду, заподіяну третім особам. Участь страховиків у МТСБУ є умовою здійснення діяльності щодо цього виду страхування.


Також на тему:

  1. Кількість дорожньо-транспортних пригод за роками
  2. Потерпілі у дорожньо-транспортних пригодах

Подiлитись