З 27 липня 2024 року українці ввезли з-за кордону із застосуванням пільг енергозберігаючих установок на загальну суму понад 7,08 млрд грн. Дані опублікувала Державна митна служба України.

Наприкінці липня 2024 року набули чинності Закони України №3853-IX та №3854-IX від 16.07.2024 року, які передбачають звільнення від сплати митних платежів при ввезенні окремих видів товарів. Зокрема, це дало можливість звільняти від оподаткування ввізним митом і ПДВ при ввезенні в Україну обладнання для генерації та зберігання електроенергії.

За час дії Законів надано пільг зі сплати митних платежів на суму 1,47 млрд грн.

Найпоширенішими товарами, ввезеними зі звільненням від оподаткування, були акумулятори та електрогенераторні установки. Їх імпортували у кількості майже 120 тисяч та понад 1,8 тисячі одиниць відповідно. При цьому податкове навантаження на них під час імпорту було зменшено на суму близько 760 млн грн.

Водночас пільги на інше обладнання та комплектуючі, необхідні для відновлення енергетичної інфраструктури, які підпадають під дію вищезгаданих Законів, склали понад 708 млн грн. 

Нагадаємо, що станом на червень 2024 року понад 12 тисячами генераторів забезпечені заклади освіти.

Також у січні 2024 року повідомлялося, що з початку повномасштабної війни Держмитслужбою передано військовим генераторів та акумуляторів на суму 15,4 млн грн.

Джерело даних:
t.me