У І півріччі 2025 року українські водії уклали понад 3,4 млн внутрішніх договорів обов’язкового страхування відповідальності водіїв або так званої “автоцивілки”. Дані опублікувало Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ).
Зазначена кількість на 6,45% менша від І півріччя 2024 року.
В МТСБУ зазначають, що однією з причин зменшення показника стало масове укладання полісів наприкінці 2024 року через очікуване підвищення вартості страхування: тоді кількість оформлених договорів зросла на 8,2% від аналогічного періоду 2023 року.
Варто зазначити, що у січні-червні 2025 року 3,42 млн страхових полісів “автоцивілки” оформлено в електронному вигляді. Це на 24,5% більше від аналогічного періоду 2024 року. У загальній кількості договорів на електронні припадає 99,6%, тоді як у І півріччі 2024 року було 74,8%.
Загальна сума нарахованих страхових платежів за договорами “автоцивілки” у І півріччі 2025 року склала 10,5 млрд грн. Це у 2,2 раза більше від аналогічного періоду 2024 року.
Середня страхова премія за укладеними договорами “автоцивілки” становила 3046,9 грн. Це в 2,4 раза більше від І півріччя 2024 року (тоді було 1282,9 грн).

Читайте також:
- Автоцивілка: у І півріччі страхові виплати за ДТП зросли на 25%
- У 2024 році виплати за автоцивілкою потерпілим у ДТП зросли на 25%
- Рейтинг страхових компаній 2024: ТАС лідирує за виплатами, Оранта – за полісами