У квітні 2026 року Україна імпортувала 25,7 тисячі тонн бітуму. Дані оприлюднила Консалтингова група «А-95». 

Зазначений обсяг у понад 4 рази більший порівняно з квітнем 2025 року та на 32% більший порівняно з березнем 2026 року. 

У квітні 2026 року імпорт бітуму здійснювався з трьох країн: .

  • Литва – 11,2 тисячі тонн 
  • Румунія – 11,1 тисячі тонн
  • Польща – 3,4 тисячі тонн.

За чотири місяці поточного року імпорт бітуму зріс з 13,5 тисячі тонн до 50,3 тисячі тонн. Зокрема, з Литви імпортовано 23,7 тисячі тонн бітуму, з Румунії – 19 тисяч тонн, з Польщі – 7,4 тисячі тонн.

Кратне збільшення обсягів зумовлено зростанням попиту під час сезону дорожніх робіт. Варто зазначити, що минулої зими через сильні морози, значні температурні коливання та опади дорожнє покриття зазнало більших пошкоджень, ніж зазвичай.

У зв’язку з цим на початку березня український уряд виділив 12,6 млрд грн на капітальний та ямковий ремонти дорожнього покриття загальною площею 3,5 млн квадратних метрів.  Ремонтні роботи проводитимуться в два етапі – до червня і до жовтня.

За повний 2025 рік обсяги імпорту бітуму в Україну становили 190 тисяч тонн. Це було у 2,4 раза більше порівняно з 2024 роком.

Читайте також

Джерело даних:
enkorr.ua