У квітні 2026 року до бюджету сплачено 4,86 млн грн штрафів за перевищення вантажівками габаритно-вагових норм, зафіксованих комплексами WIM. Дані опублікувало Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України. 

WIM – це система зважування у русі автомобілів без зупинки. Власники транспортних засобів, які перевищують габаритно-вагові норми, сплачують штрафи. 

Така система потрібна для захисту українських доріг. Один кілометр капітального ремонту коштує десятки мільйонів гривень, а перевантажені фури здатні знищити нове покриття за місяці. Робота комплексів дозволяє продовжити час експлуатації автошляхів на 15-20%. 

Габаритно-ваговий контроль відбувається за допомогою вмонтованих у дорожнє покриття датчиків, завдяки яким система WIM визначає вагу автомобіля. Камери фіксують швидкість, габарити та номерні знаки транспортних засобів. Інформація про порушення передається та опрацьовується в Центрах обробки даних Агентства відновлення та Укртрансбезпеки. 

Найбільшу кількість порушень щодо вагових норм зафіксовано у таких регіонах:

  • Полтавська область – 54 порушення
  • Дніпропетровська область – 44 порушення
  • Миколаївська область – 38 порушень. 

Читайте також

Джерело даних:
restoration.gov.ua