У квітні 2026 року до бюджету сплачено 4,86 млн грн штрафів за перевищення вантажівками габаритно-вагових норм, зафіксованих комплексами WIM. Дані опублікувало Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України.
WIM – це система зважування у русі автомобілів без зупинки. Власники транспортних засобів, які перевищують габаритно-вагові норми, сплачують штрафи.
Така система потрібна для захисту українських доріг. Один кілометр капітального ремонту коштує десятки мільйонів гривень, а перевантажені фури здатні знищити нове покриття за місяці. Робота комплексів дозволяє продовжити час експлуатації автошляхів на 15-20%.
Габаритно-ваговий контроль відбувається за допомогою вмонтованих у дорожнє покриття датчиків, завдяки яким система WIM визначає вагу автомобіля. Камери фіксують швидкість, габарити та номерні знаки транспортних засобів. Інформація про порушення передається та опрацьовується в Центрах обробки даних Агентства відновлення та Укртрансбезпеки.
Найбільшу кількість порушень щодо вагових норм зафіксовано у таких регіонах:
- Полтавська область – 54 порушення
- Дніпропетровська область – 44 порушення
- Миколаївська область – 38 порушень.
Читайте також