18 листопада 2022

Кількість експортерів тваринної продукції до ЄС зросла на 33 підприємства 

За період воєнного стану кількість підприємств–виробників продуктів тваринного походження, які мають право експорту своєї продукції на територію Європейського Союзу, збільшилась на 33 і склала  418 підприємств. Дані опублікувало Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Найбільше зросла кількість постачальників молокопродуктів – на 11, рибопродуктів – на 6 та равликів і продуктів з них – на 5.

Серед експортерів продуктів, призначених для споживання людиною, найбільше підприємств, що виробляють бджолиний мед – 72, молокопродукти – 40 і рибопродукти – 32. А серед експортерів продуктів, не призначених для споживання людиною, найбільше експортують в ЄС пух і перо – 67, казеїн – 49 і шкірсировину – 46.

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, що була укладена в 2014 році та набула чинності в 2017 році, надає можливість українським виробникам значно розширювати ринки збуту. Для постачання продуктів на ринки Європейського Союзу, вони повинні узгоджуватися з санітарними правилами ЄС. 


Також на тему:

  1. Експорт яєць з України від минулого року впав на 42%
  2. Експорт м’яса птиці майже досяг рівня 2021 року
  3. Експорт молочної продукції досяг рівня 2021 року
Подiлитись