25 жовтня 2022

Меткомбінат АрселорМіттал працює із завантаженням на 20−25%

Найбільший в Україні металургійний комбінат «АрселорМіттал Кривий Ріг» нині працює із завантаженням виробничих потужностей лише на 20−25%. Про це гендиректор комбінату Мауро Лонгобардо (англ. Mauro Longobardo) розповів в інтерв’ю німецькому виданню Stahl.

За словами керівника, наразі меткомбінат експлуатує лише одну доменну піч і виробляє 100 тисяч тонн продукції на місяць. Порівняно з 500−550 тис. тонн на місяць, які були раніше, це означає завантаження 20−25%.

Головною проблемою підприємства стала логістика. Із 6 млн тонн сортового прокату, який виробляв комбінат до великої війни, 1,2 млн тонн реалізовувалися в Україні. Решта обсягу йшла на експорт через порти Миколаєва (до 3 млн т) та Одеси, які нині  закриті для цієї продукції.

Рішенням стало переведення перевезень на залізничний транспорт і далі в порти Польщі та країн Балтії. Втім, доводиться здійснювати перевалку між українською та європейською залізничними системами через різницю у ширині колії; вказані порти не обладнані для такого типу продукції та кількості. Як наслідок, навіть за сприятливої ​​ситуації на ринку вся система може забезпечити лише близько 50% потужності комбінату.

Зрештою, логістичні витрати підприємства суттєво збільшились – на $100 на тонну продукції. Це означає, що транспортні витрати вищі за ринкову ціну товару.

Проблемою для меткомбінату Мауро Лонгобардо називає і поставки коксівного вугілля, споживання якого раніше становило 300 тис. т на місяць. Його доставляли з кількох країн, включаючи Австралію та США, проте тепер такої можливості немає. Наразі підприємство залежне від коксівного вугілля, що йде через польські порти, та від українського.

При цьому Мауро Лонгобардо не вважає проблемою обмеження енергоспоживання в Україні. Так, загальне споживання України зазвичай становить 24 ГВт/год. Тепер воно впало до 9−10 ГВт/год. Причина в тому, що низка великих заводів на сході країни більше не використовують електроенергію. По суті, більшість промисловості України зупинилася. Решта потреб енергії може бути легко покрита за рахунок електростанцій, які все ще знаходяться під контролем України. Крім того, зазвичай комбінат споживав близько 500 МВт/год, а з однією доменною піччю набагато менше.


Також на тему:

  1. У вересні «Запоріжсталь» знизила виробництво до 37% від показників 2021 року
  2. Металурги виробляють продукції на рівні 35% від показників 2021 року
  3. Виробництво чавуну, сталі та прокату скорочено до 33% від 2021 року
  4. Виробництво основної металургійної продукції у 2021 році зросло на понад 3%
  5. Експорт сталевих напівфабрикатів у вересні скоротився на 87,1% від показників 2021 року
Подiлитись