Наразі пільговим проїздом у Києві можуть користуватися близько 1,1 млн жителів міста. Інформацію опублікувала Київська міська державна адміністрація з посиланням на дані Департаменту соціальної та ветеранської політики.
Цього року у бюджеті столиці передбачено майже 875 млн грн на компенсацію пільгового проїзду. З них 181,7 млн грн – для учнів, студентів і курсантів.
Серед пільговиків найчисельнішою категорією є пенсіонери – понад 570 тисяч осіб.
Право на безплатний проїзд також мають:
- учасники бойових дій та прирівняні до них особи
- люди з інвалідністю I, II, III груп
- діти з інвалідністю
- особи, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС
- особи, які здійснюють догляд за людиною або дитиною з інвалідністю І групи
- інші категорії пільговиків.
Водночас держава роками не повертає кошти за безкоштовний проїзд пільговиків.
Варто зазначити, що вартість проїзду у Києві не переглядали з 2018 року. Громадський транспорт має можливість працювати лише за рахунок дотацій з міського бюджету, які сягнули 12 млрд грн.
Читайте також