Наразі пільговим проїздом у Києві можуть користуватися близько 1,1 млн жителів міста. Інформацію опублікувала Київська міська державна адміністрація з посиланням на дані Департаменту соціальної та ветеранської політики. 

Цього року у бюджеті столиці передбачено майже 875 млн грн на компенсацію пільгового проїзду. З них 181,7 млн грн – для учнів, студентів і курсантів.

Серед пільговиків найчисельнішою категорією є пенсіонери – понад 570 тисяч осіб. 

Право на безплатний проїзд також мають:

  • учасники бойових дій та прирівняні до них особи
  • люди з інвалідністю I, II, III груп
  • діти з інвалідністю
  • особи, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС
  • особи, які здійснюють догляд за людиною або дитиною з інвалідністю І групи
  • інші категорії пільговиків. 

Водночас держава роками не повертає кошти за безкоштовний проїзд пільговиків. 

Варто зазначити, що вартість проїзду у Києві не переглядали з 2018 року. Громадський транспорт має можливість працювати лише за рахунок дотацій з міського бюджету, які сягнули 12 млрд грн. 

Читайте також

Джерело даних:
kyivcity.gov.ua