За січень-квітень 2026 року місцеві бюджети отримали 112 млн грн туристичного збору. Дані опублікувала Державна податкова служба України.
Зазначена сума на 13,1% більша порівняно з січнем-квітнем 2025 року.
Лідерами за обсягами сплати туристичного збору були такі регіони:
- Львівська область – 22,5 млн грн
- місто Київ – 22,5 млн грн
- Івано-Франківська область – 18,8 млн грн
- Закарпатська область – 10,3 млн грн.
Варто зазначити, що надходження від туристичного збору повністю залишаються у розпорядженні місцевих громад. Отриманий ресурс спрямовується на модернізацію інфраструктури, облаштування рекреаційних зон, фінансування інформаційних центрів для мандрівників та реставрацію історичних пам’яток.
Туристичний збір не сплачують:
– місцеві жителі громади або особи, що орендують там житло на тривалий термін
– особи, які приїхали у відрядження (за наявності наказу чи посвідчення)
– особи з інвалідністю, ветерани війни та учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС
– діти віком до 18 років
– особи, які прибули за путівками на лікування до санаторіїв
– взяті на облік як внутрішньо переміщені особи відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».
Читайте також