За січень-квітень 2026 року місцеві бюджети отримали 112 млн грн туристичного збору. Дані опублікувала Державна податкова служба України.

Зазначена сума на 13,1% більша порівняно з січнем-квітнем 2025 року.

Лідерами за обсягами сплати туристичного збору були такі регіони:

  • Львівська область – 22,5 млн грн
  • місто Київ – 22,5 млн грн
  • Івано-Франківська область – 18,8 млн грн
  • Закарпатська область – 10,3 млн грн.

Варто зазначити, що надходження від туристичного збору повністю залишаються у розпорядженні місцевих громад. Отриманий ресурс спрямовується на модернізацію інфраструктури, облаштування рекреаційних зон, фінансування інформаційних центрів для мандрівників та реставрацію історичних пам’яток.

Туристичний збір не сплачують:

– місцеві жителі громади або особи, що орендують там житло на тривалий термін

– особи, які приїхали у відрядження (за наявності наказу чи посвідчення)

– особи з інвалідністю, ветерани війни та учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

– діти віком до 18 років

– особи, які прибули за путівками на лікування до санаторіїв

– взяті на облік як внутрішньо переміщені особи відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

Читайте також

Джерело даних:
tax.gov.ua