02 листопада 2022

Поновили роботу вже 76% торгових центрів за всією площею

Станом на 1 листопада в Україні відновили роботу вже 241 ТЦ орендною площею 4,4 млн кв. м з 326 ТЦ всіх ТЦ України. Дані свого дослідження опублікувала «Українська рада торгових центрів».

Це складає 76% всіх торгових площ з урахуванням ТЦ, що знаходяться на тимчасово окупованій території. Цей показник дещо виріс порівняно з початком літа, коли працювало 71% торгових площ. Не працюючими залишаються 10% торгових площ (590 тис. кв. м), більша частка з яких пошкоджено. Без урахування ТЦ на окупованій території, працюють на початок листопада 88% площ в ТЦ.

Щодо кількості працюючих ТЦ, то наразі працює 241 об’єкт, тоді як у квітні працювало всього 102 ТЦ. Майже 140 ТЦ відновили свою роботу за період травень-жовтень.  Навіть деякі значно пошкоджені ТЦ, також частково або повністю відновили роботу, наприклад Lavina Mall та Retroville (Київ), Nikolsky та Дафі (Харків) та інші. Загальна кількість ТЦ що були пошкоджені в Україні становить 27 об’єктів, загальною площею більше 1 млн кв. м.

Найбільша частка не працюючих ТЦ залишається на Сході. Незважаючи на відновлення роботи одного з найбільших ТРЦ Nikolsky, в Східному регіоні працюють тільки 29% торгових площ, 25% не працюють та 46% знаходяться на окупованій території. Менше половини торгових площ працює на Півдні (48%). Тут також велика частка ТЦ залишається поки що на окупованій території (37%). У столиці зачиненими залишаються тільки 5% торгових площ в ТЦ переважно завдяки ТРЦ Ocean Plaza. Також незначна частка непрацюючих площ у Центрі (10%). Всі ТЦ працюють на Півночі та Заході. Це пов’язано в першу чергу з відсутністю руйнувань.

Подiлитись