11 січня 2022

Аграрний експорт у 2021 році зріс на 25%

За минулий рік було експортовано агропродукції на загальну суму 27,8 млрд $, що становить 41% загальноукраїнського експорту. В порівнянні з попереднім роком даний показник зріс на 25%. Дані з посиланням на Державну митну службу опублікувала асоціація “Український клуб аграрного бізнесу”. 

Найбільшу частку в українському експорті продукції АПК займає продукція рослинництва. В 2021 році на неї припадає 15,6 млрд $ або ж 56% загального експорту продукції АПК. Такого показника вдалося досягти за рахунок торгівлі зерновими культурами.

Далі слідують жири і олії рослинного та тваринного походження, які були експортовані на загальну суму 7,1 млрд $ і становлять 25% українського експорту продукції АПК в 2021 році. В даному сегменті найбільше було експортовано соняшникової олії.

З сегменту готових продуктів торік було експортовано продукції на 3,8 млрд $, що становить 14% українського експорту продукції АПК. Основу експорту склала макуха соняшника, яка йде як готовий корм для тварин.

Найменша експортна виручка надійшла від галузі тваринництва. Так, в 2021 році було експортовано даної продукції на суму 1,4 млрд $, що становить лише 5% загального експорту продукції АПК. Основою експорту продукції тваринництва стало м’ясо птиці.

Структура імпортних поставок аграрної продукції в Україну

Щодо імпортних поставок в Україну агропромислової продукції, то імпортна виручка значно менша за експортну. Згідно даних, в 2021 році було імпортовано такої продукції на суму 7,7 млрд $, що становить 11% всього українського імпорту. При цьому, спостерігається зростання в +19% порівняно до показника аграрного імпорту 2020 року.

Якщо розглядати структуру імпортних поставок продукції АПК, то найбільший обсяг надходить в вигляді готової продукції, якої минулого року було імпортовано на 3,6 млрд $, що складає 46% імпортної виручки продукції АПК. Найбільше коштів було витрачено на поставки алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Далі по обсягам імпорту йде продукція рослинництва, виручка якої в 2021 році склала 2,1 млрд $, що на 7% вище аналогічного показника минулого року. В цьому сегменті найбільше імпортували фруктів та горіхів.

Обсяг імпорту продукції тваринництва в 2021 році становив 1,6 млрд $, що складає 21% українського імпорту агропродукції. За результатами минулого року, серед всієї продукції тваринництва було найбільше імпортовано риби.

Найменший обсяг імпорту серед всіх сегментів АПК продемонстрували жири і олії тваринного та рослинного походження. В 2021 році було імпортовано даної продукції на 0,4 млрд $. Найбільше було імпортовано за вказаний період пальмової олії.


Також по темі:

Імпорт свинини в Україну зріс у 2021 році на 45%, експорт – на 33%

Подiлитись