06 жовтня 2022

Агросектор на осінньо-зимовий сезон потребує 860 млн куб.м газу

Оціночна потреба для агросектору в природному газі на період вересень 2022-квітень 2023 року становить 860 млн. куб.м. Оцінку провела асоціація «Український клуб аграрного бізнесу».

Природний газ є одним з основних видів палива, що використовується для сушіння зернових та олійних культур для доведення до базисних показників вологості та можливості довготривалого його зберігання, для виробництва цукру з цукрових буряків, опалювання промислових овочевих тепличних комплексів,  а також у технологічних процесах виробництва борошна, олії, хліба, молочних продуктів та м’яса.

Дана потреба враховує прогнозований рівень врожаю основних пізніх зернових та олійних культур, їх вологість та відповідну витрату газу на доведення до базисної вологості, врожай цукрового буряку та витрати газу на переробку його на цукор, площу промислових овочевих теплиць, що знаходяться на контрольованій території України, та потреби інших основних галузей харчової промисловості.

Підприємства частково заміщають  природній газ альтернативними видами палива, де це технологічно можливо та є фінансовий ресурс для відповідних інвестицій. Проте природній газ залишається основним видом палива для більшості з них – від 70 до 85%.


Також по темі:

На зимовий сезон знадобиться на 2 млн кубометрів дров більше від 2021 року

Подiлитись