03 червня 2022

Дані Альфа-банку: на закордонні розрахунки припадає 28% грошових обсягів

У структурі розрахунків українців з використанням платіжних карток на закордонні операції припадає 28% грошових обсягів, хоча до війни на цей сегмент припадало лише 8% карткових платежів. Такі дані оприлюднив Альфа-банк на основі аналізу власної клієнтської бази.

Водночас, таке збільшення об’ємів закордонних розрахунків не означає переміщення 20% власників українських карток за кордон з початку війни, адже рівень витрат за кордоном значно вищий.

Найбільша кількість українців перебуває у Польщі та Німеччині. Варто зазначити, що середній чек витрат українців сильно різниться за європейськими країнами. Так, у Польщі середня транзакція становить 15 євро, у Німеччині – 25 євро, а у Австрії – рекордні 58 євро. Для порівняння, середній розмір транзакції за банківськими картками в Україні дорівнює еквіваленту 9 євро.

У структурі витрат українців за кордоном найбільшу роль відіграють продуктові магазини, на які припадає майже чверть (24%) всіх платежів за банківськими картками. Другою за значущістю статтею є витрати на одяг і взуття, що становлять 14% всіх платежів. Очевидно, що українці облаштовують своє життя у нових оселях, адже на товари для дому припадає 5% всіх витрат, тоді як до війни така стаття закордонних витрат була практично відсутня. Якщо до 24 лютого 2022 року, коли серед українців за кордоном переважали туристи, на оплату послуг готелів припадала найбільша частка витрат (17%), то зараз, коли переважають вимушені переселенці вага цієї категорії скоротилася до 8%.


Також по темі:

Дані Альфа-банку: зростання витрат від березня зросло на 40%

Приватбанк: в травні розрахунки картками зросли на 21%

Подiлитись