Зростання витрат українських споживачів у мережах з продажу побутової техніки, електроніки, телефонів у липні становило 72% до попереднього місяця. Відповідну статистику оприлюднив “Альфа-банк”.
На підставі даних про розрахунки через POS-термінали “Альфа-Банку” по всій країні оцінюється динаміка приватного споживання під час воєнного стану. У якості довоєнного орієнтиру для порівняння використано січень 2022 року: останній повний місяць мирного споживання.
У липні зростання обсягів розрахунків українців у національній термінальній мережі суттєво прискорилося. За місяць загальна кількість платежів зросла на 9%, а їхній грошовий обсяг – 12%. Це вказує на подальше відновлення споживчого попиту в Україні.
Особливо сильним було зростання витрат українських споживачів у мережах з продажу побутової техніки, електроніки, телефонів, яке у липні становило 72% до попереднього місяця. Очевидно, що одним із стимулів прискорити рішення про купівлю таких товарів став перегляд офіційного курсу гривні, що відбувся 21 липня. Купівля імпортованих товарів є раціональною реакцією споживача на очікування зростання цін через девальваційний чинник. Гривневий оборот через POS-термінали у мережах побутової техніки та електроніки у липні відновився практично до довоєнних обсягів січня 2022 року.
Значно зросли витрати українців на подорожі всередині країни. Так, у липні обсяги платежів за послуги транспорту збільшилися на 22% до попереднього місяця, вже номінально перевершивши рівень довоєнного січня 2022 року.
Значним був і стрибок витрат українців у готелях всередині країни, які у липні зросли на 55% до попереднього місяця. Це зростання помітно сильніше за традиційну сезонність цього курортного місяця. Проте навіть за його результатами гривневі обсяги витрат на готелі досі становлять лише 2/3 обсягів січня 2022 року.

У недавньому дослідженні на основі даних POS-терміналів Альфа-Банку Україна для VOX, автори оцінили приватне споживання в Україні у травні-червні на рівні 70-74% минулорічного (з урахуванням поправки на інфляцію). Липневі дані свідчать, що цей показник поліпшився до 73-77%.
Також по темі:
Дані Альфа-банку: зростання розрахунків в червні від березня сягнуло 56%