16 травня 2022

Дані Київстар: після вторгнення змінили місце проживання 8,7 млн людей всередині країни

За даними мобільного оператора “Київстар” в Україні налічується близько 8,7 млн внутрішньо переміщених осіб. Такі цифри озвучив президент “Київстару” Олександр Комаров в інтерв’ю.

“Наші дані – 8,7 млн людей, які змінили місце проживання в межах України після 23 лютого. Це два типи міграцій: з великих міст до селищ та зі сходу на захід. Приблизно 4 мільйони людей переїхали в інші області країни, інші – перемістилися з міст у села в межах своїх областей”, – розповів Комаров.

При цьому, в Київстар вже фіксуються тенденцію на повернення українців додому. Водночас, на сьогодні, за базою “Київстару”, Польща прийняла 35% українців, що поїхали. Німеччина – 15%, Чехія – 7%, Італія – 5%, Молдова та Румунія – по 2%. Тобто це топ країн, куди роз’їхалися клієнти “Київстару”.

Інший цікавий момент, що сьогодні середня швидкість мобільного інтернету в мережі “Київстар” зменшилася приблизно з 38 Мбіт до 28 Мбіт за рахунок того, що майже 5 млн абонентів виїхали з міст у сільську місцевість.

“Із територій, де мобільна передача даних доступна в діапазонах 1800МГц і 2600МГц, вони поїхали туди, де працює технологія LTE-900, яка має меншу ємність. І це є причиною того, що ми зараз переосмислюємо свій план побудови нових базових станцій на цей рік. Наприклад, на територіях, що сильно приросли в абонентах – рухатися від LTE-900 до LTE-1800, можливо, десь нарощувати до 2600МГц”, – заявив президент мобільного оператора.


Також по темі:

Оцінка МОМ: зафіксовано зменшення кількості переміщених осіб

Подiлитись