14 вересня 2022

Війна з Росією: 90% вітряних електростанцій не функціонує 

Станом на червень 2022 року 90% потужностей вітроелектростанцій в Україні були виведені з експлуатації внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. Відповідна інформація опублікована в дослідженні центру з відновлюваних джерел енергії REN21 та Європейської економічної комісії ООН (UNECE).  Також були зруйновані 30% потужностей сонячної електростанції, додають експерти. 


При цьому, до повномасштабної війни Україна досягла найбільшого приросту сонячної та вітрової енергетики серед 17 країн Центральної Азії та Південно-Східної Європи, які включені в дослідження: Албанії, Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Боснії та Герцеговині, Грузії, Казахстані, Киргизькій Республіці, Молдові, Чорногорії, Північній Македонії, Сербії, Таджикистані, Туркменістані, Україні та Узбекистані , а також Косово. 


Так, Україна додала 8,3 ГВт потужностей у період з 2017 до 2021 рік. За Україною  йдуть Казахстан (3,7 ГВт) та Російська Федерація (3,5 ГВт). У 2019 році ці країни увійшли до числа 30 провідних країн світу за обсягом інвестицій у відновлювану енергетику: Україна посіла 17 місце (3,4 млрд доларів США), Російська Федерація – 20 місце (2,3 млрд доларів США), а Казахстан – 28 місце (0,8 млрд доларів США).


Повний звіт читайте за посиланням.

Подiлитись