У 2024 році станом на жовтень відкрито 651 справу щодо людей-банкрутів. Інформацію опублікував сервіс “Опендатабот” з посиланням на дані Верховного суду України.

Така кількість справ майже у 2 рази більша від початку літа.

Наразі вже відкрито більше справ про банкрутство українців, ніж за весь 2023 рік (тоді розглядалось 575 таких справ).

За словами арбітражного керуючого Дениса Лихопьока, найімовірніше така динаміка кількості справ про банкрутство є «відкладеним попитом». Варто зауважити, що скасовано мораторій на стягнення більшості боргів у виконавчих провадженнях, який діяв понад рік після початку повномасштабної війни та міг бути однією з причин “відкладеного попиту”.

Найчастіше просять визнати себе неплатоспроможними люди віком від 25 до 45 років – 64,1% від загальної кількості осіб, які подали на банкрутство. Ще 28,7% припадає на осіб старше 45 років та 7,2% – на осіб до 25 років. Жінки становлять 51%, чоловіки – 48%.

Найбільше справ щодо банкрутства українців відкрито у Києві:

  • місто Київ – 95 справ або 15% від загальної кількості
  • Київська область – 58 справ або 9%
  • Дніпропетровська область – 53 справи або 8%.
Справи про банкрутство за регіонами, січень-вересень 2024 року
Кількість справ про банкрутство фізичних осіб за регіонами, січень-вересень 2024 року

Нагадаємо, що кількість українців, які живуть за межею бідності, зросла на 1,8 мільйона осіб з 2020 року. Це становить близько 29% від всього населення країни.

Також у липні 2024 року повідомлялося, що кількість проваджень щодо заборгованості за комунальні послуги зросла на 37% від показника до початку повномасштабної війни.

Джерело даних:
opendatabot.ua