У 2024 році витрати на імпорт електроенергії склали рекордні 669,4 млн доларів. Це на 2 млн доларів перевищує сукупні витрати за попередні п’ять років. Інформацію опублікував аналітичний центр DiXi Group з посиланням на дані порталу Energy Map.
Зміна витрат на електроенергію пов’язана зі збільшенням фізичних обсягів імпорту та зі зміною цін на електроенергію.

Так, у 2024 році Україна імпортувала 4,44 млн МВт-год електроенергії на 669,4 млн доларів. Відносно 2023 року обсяг імпорту електроенергії зріс в 5 разів, а сума витрат на її імпорт – в 4 рази. Для порівняння: у 2023 році імпортовано 806,4 тисячі МВт-год електроенергії на 154,7 млн доларів.
Відносно 2021 року імпорт електроенергії зріс у 3 рази, а сума витрат – у 8 разів. Для порівняння: у 2021 році імпорт електроенергії склав 1,69 млн МВт-год на 87,3 млн доларів.
При цьому дохід від експорту електроенергії у 2024 році склав 81 млн доларів. Це у 8 разів менше, ніж обсяг витрат на імпорт електроенергії.

Через повномасштабну війну та руйнування Росією енергетичної інфраструктури Україна вже третій рік поспіль скорочує дохід від експорту електроенергії та нарощує від’ємне сальдо у зовнішній торгівлі електроенергією.
Читайте також:
- У 2024 році Україна витратила на імпорт енергоресурсів близько $9 млрд
- Ціна електроенергії в Україні в 3-5 разів нижча від деяких європейських країн
- У 2024 році у виробництві електроенергії частка відновлюваних джерел склала 11%