У березні 2025 року імпорт електроенергії зріс до 272 тисяч МВт-год. Дані опублікувала консалтингова компанія “EXPRO”.

Зазначений обсяг на 11% більший від лютого 2025 року (тоді імпортували 244 тисяч МВт-год електроенергії) та на 44% більше від січня 2025 року (тоді було 189 тисяч МВт-год).

Водночас порівняно з березнем 2024 року обсяги імпорту електроенергії скоротилася майже на 40%.

Найбільше електроенергії у березні 2025 року імпортовано з Угорщини:

  • Угорщина – 42% від загального обсягу імпорту електроенергії
  • Словаччина – 19%
  • Польща – 18%
  • Румунія – 16%
  • Молдова – 5%.

Порівняно з попереднім місяцем імпорт електроенергії зріс за всіма напрямами, крім Словаччини.

У березні 2025 року експорт електроенергії склав 76,3 тисячі МВт-год. Це у понад 2 рази більше від лютого 2025 року (тоді було 33,1 тисячі МВт-год), але в 2 рази менше від березня 2024 року (тоді було 154,12 тисячі МВт-год).

Зростання експорту було зумовлено збільшенням виробництва електроенергії на сонячних електростанціях (СЕС) у денні години, через що виникав профіцит в енергосистемі. У деякі періоди оператор навіть був вимушений застосовувати обмеження для генерації.

Читайте також:

Джерело даних:
expro.com.ua