У березні 2025 року імпорт електроенергії зріс до 272 тисяч МВт-год. Дані опублікувала консалтингова компанія “EXPRO”.
Зазначений обсяг на 11% більший від лютого 2025 року (тоді імпортували 244 тисяч МВт-год електроенергії) та на 44% більше від січня 2025 року (тоді було 189 тисяч МВт-год).
Водночас порівняно з березнем 2024 року обсяги імпорту електроенергії скоротилася майже на 40%.
Найбільше електроенергії у березні 2025 року імпортовано з Угорщини:
- Угорщина – 42% від загального обсягу імпорту електроенергії
- Словаччина – 19%
- Польща – 18%
- Румунія – 16%
- Молдова – 5%.
Порівняно з попереднім місяцем імпорт електроенергії зріс за всіма напрямами, крім Словаччини.
У березні 2025 року експорт електроенергії склав 76,3 тисячі МВт-год. Це у понад 2 рази більше від лютого 2025 року (тоді було 33,1 тисячі МВт-год), але в 2 рази менше від березня 2024 року (тоді було 154,12 тисячі МВт-год).
Зростання експорту було зумовлено збільшенням виробництва електроенергії на сонячних електростанціях (СЕС) у денні години, через що виникав профіцит в енергосистемі. У деякі періоди оператор навіть був вимушений застосовувати обмеження для генерації.
Читайте також:
- У березні 2025 імпорт електроенергії у 4 рази перевищував експорт
- У 2024 році Україна витратила на імпорт енергоресурсів близько $9 млрд
- У 2024 році у виробництві електроенергії частка відновлюваних джерел склала 11%