У березні 2025 року експорт електроенергії склав 76,3 тисячі МВт-год. Дані опублікував аналітичний центр “DiXi Group”.
Зазначений обсяг в 2,3 раза більший від лютого 2025 року (тоді було 33,1 тисячі МВт-год), але у 2 рази менший від березня 2024 року (тоді було 154,1 тисячі МВт-год).
Розподіл експорту електроенергії за країнами виглядав наступним чином:
- Угорщина – 38,1 тисячі МВт-год або 50% від загального обсягу експорту
- Молдова – 17,8 тисячі МВт-год або 23%
- Румунія – 11,1 тисячі МВт-год або 15%
- Словаччина – 8,4 тисячі МВт-год 11%
- Польща – 1 тисяча МВт-год або 1%.
Імпорт електроенергії в Україну
У березні 2025 року обсяги імпорту електроенергії 272,3 тисячі МВт-год. Це на 11% більше від лютого 2025 року (тоді було 244,2 тисячі МВт-год) та в 1,6 раза більше від березня 2024 року (тоді було 168,3 тисячі МВт-год).
Збільшення імпорту електроенергії зафіксовано з майже всіх доступних напрямків – на 4-480%. Винятком була лише Словаччина – обсяг імпорту з цієї країни зменшився на 28%.
Розподіл імпорту електроенергії за країнами виглядав наступним чином:
- Угорщина – 113,8 тисячі МВт-год або 42% від загального обсягу імпорту
- Словаччина – 52,7 тисячі МВт-год або 19%
- Польща – 48,1 тисячі МВт-год або 18%
- Румунія – 44,6 тисячі МВт-год або 16%
- Молдова – 13,2 тисячі МВт-год або 5%.
Загалом у березні 2025 року обсяг імпорту електроенергії майже в 4 рази перевищив експорт.

Читайте також:
- У березні імпорт електроенергії зріс на 11%, а експорт – у 2 рази
- У 2024 році Україна витратила на імпорт енергоресурсів близько $9 млрд
- У 2024 році імпорт електроенергії на $2 млн перевищив попереднє п’ятиріччя сумарно