У квітні 2026 року українці продали банківських металів на 1,22 млн доларів більше, ніж купили. Дані опублікував фінансовий аналітик Андрій Шевчишин з посиланням на статистику НБУ.
Така різниця між продажем та купівлею дорогоцінних металів є рекордним показником.

Зокрема, банківського золота українці продали на 655 тисяч доларів більше, ніж купили. Такий показник є історично другим за величиною.
Банківського срібла населення продало на 565 тисяч доларів більше, ніж купило. Такий показник є рекордним.
Загалом населення купило фізичних банківських металів на 3,03 млн доларів, а продало – на 4,2 млн доларів. При цьому 96% усіх операцій із банківськими металами припадало на золото.
Варто зазначити, що ринок банківських металів є невеликим та низьколіквідним. Його оборот становить 7,2 млн доларів на місяць. Для порівняння: валютний ринок має оборот 3,2 млрд доларів.
Читайте також