У травні 2025 року експорт електроенергії склав 89,1 тисячі МВт-год, а імпорт – 194,1 тисячі МВт-год. Дані опублікував аналітичний центр “DiXi Group”.
Порівняно з квітнем експорт електроенергії скоротився на 41%, а імпорт – зріс на 4%.
Варто зазначити, що імпорт електроенергії зменшився в 2,3 раза порівняно з травнем 2024 року (тоді було 448,2 тисячі МВт-год).
За підсумками травня 2025 року обсяг імпорту електроенергії перевищив експорт у 2,2 раза.
Експорт та імпорт електроенергії за країнами
У травні 2025 року найбільші обсяги електроенергії експортували в Угорщину:
- Угорщина – 34,1 тисячі МВт-год або 38%
- Румунія – 24,9 тисячі МВт-год або 28%
- Словаччина – 15,9 тисячі МВт-год або 18%
- Молдова – 14,2 тисячі МВт-год або 16%.
Експорт до Польщі залишається відсутнім понад два місяці. Востаннє поставка електроенергії в цю країну здійснювалася 16 березня 2025 року.
Як і експорт, найбільші обсяги імпорту електроенергії здійснювалися з Угорщини:
- Угорщина – 77,4 тисячі МВт-год або 40%
- Словаччина – 36 тисяч МВт-год або 19%
- Румунія – 33,7 тисячі МВт-год або 17%
- Польща – 31,9 тисячі МВт-год або 16%
- Молдова – 15,2 тисячі МВт-год або 8%.
Читайте також:
- У 2024 році імпорт електроенергії на $2 млн перевищив попереднє п’ятиріччя сумарно
- У 2024 році Україна витратила на імпорт енергоресурсів близько $9 млрд
- Росія окупувала 18 гВТ української генерації