У травні 2025 року експорт електроенергії склав 89,1 тисячі МВт-год, а імпорт – 194,1 тисячі МВт-год. Дані опублікував аналітичний центр “DiXi Group”.

Порівняно з квітнем експорт електроенергії скоротився на 41%, а імпорт – зріс на 4%.

Варто зазначити, що імпорт електроенергії зменшився в 2,3 раза порівняно з травнем 2024 року (тоді було 448,2 тисячі МВт-год).

За підсумками травня 2025 року обсяг імпорту електроенергії перевищив експорт у 2,2 раза.

Експорт та імпорт електроенергії за країнами

У травні 2025 року найбільші обсяги електроенергії експортували в Угорщину:

  • Угорщина – 34,1 тисячі МВт-год або 38%
  • Румунія – 24,9 тисячі МВт-год або 28%
  • Словаччина – 15,9 тисячі МВт-год або 18%
  • Молдова – 14,2 тисячі МВт-год або 16%.

Експорт до Польщі залишається відсутнім понад два місяці. Востаннє поставка електроенергії в цю країну здійснювалася 16 березня 2025 року.

Як і експорт, найбільші обсяги імпорту електроенергії здійснювалися з Угорщини:

  • Угорщина – 77,4 тисячі МВт-год або 40%
  • Словаччина – 36 тисяч МВт-год або 19%
  • Румунія – 33,7 тисячі МВт-год або 17%
  • Польща – 31,9 тисячі МВт-год або 16%
  • Молдова – 15,2 тисячі МВт-год або 8%.

Читайте також:

Джерело даних:
www.facebook.com