У вересні 2024 року український автопарк поповнили 838 нових легкових електромобілів. Дані опублікувала галузева спілка “Інститут досліджень авторинку”.
Такий показник є подібним до попередніх місяців (за виключенням серпня). Порівняно з серпнем 2023 року кількість придбаних нових легкових електромобілів скоротилася на 30,7%, а порівняно з вереснем 2023 року – зросла на 8,7%.
Частка нових серед придбаних електромобілів становить 12,9%.
Серед придбаних нових електромобілів найбільше автомобілів китайського виробництва BYD та Zeekr. Наступними у рейтингу є Volkswagen та Honda, які фактично теж китайського виробництва, складені на спільних з німецькими чи японськими марками заводах.
Найпопулярнішими марками серед придбаних нових електромобілів у вересні були Zeekr 001, Honda M-NV та Volkswagen ID.4.
У вересні 672 авто з придбаних 838 нових електромобілів вироблені китайськими автофабриками. Тобто вироблено в Китаї 80,2% придбаних українцями нових електромобілів.
Нагадаємо, що у січні 2024 року за часткою електромобілів серед реєстрацій нових легковиків Україна зайняла 9-те місце з-поміж 32-х європейських країн.
Також повідомлялося, що у 2023 році частка електромобілів у купівлі нових легкових автомобілів склала 12%, тоді як у 2022 році це було 6%, а у 2021 році – 1%.