У січні 2024 року за часткою електромобілів серед реєстрацій нових легковиків Україна зайняла 9-те місце з-поміж 32-х європейських країн. Дані опублікувала галузева спілка “Інститут досліджень авторинку”.
Насправді позиція України ще вища, принаймні на 2-3 сходинки. Це пов’язане з тим, що в Україні відсутнє офіційне представництво Tesla. Через це автомобілі цієї марки під час першої реєстрації часто зараховуються до вторинного ринку, а насправді є цілком новими автомобілями. Також є значна частина електромобілів з Китаю, імпортованих незалежними дилерами, які не мають офіційних угод з виробником. Тому фактично нові авто реєструються як вживані задля уникнення юридичних претензій.
У січні 2024 року частка нових легкових електромобілів на українському ринку склала 19,7%. Україні бракувало лише 0,3 відсоткового пункта аби потрапити до групи країн-лідерів, де частка електромобілів складає понад 20%. Такими країнами є Норвегія (92,1%), Ісландія (37%), Данія (35,3%), Швеція (28,8%), Нідерланди (25,3%), Фінляндія (24,1%), Люксембург (21,5%) і Бельгія (21,4%).

За кількістю реєстрацій нових легкових електромобілів Україна займає 18-те місце серед 32-х країн. Загалом у січні 2024 року в Україні зареєстровано 894 нових легкових електромобіля. Однак кількісний рейтинг не можна вважати достатньо об’єктивною оцінкою, оскільки варто враховувати інші фактори — чисельність населення, внутрішню стабільність, стан економіки, загальний добробут, наявність державних програм з підтримки покупців електрокарів (субсидій, пільгових кредитів тощо).

Загалом у 2024 році в Європі зареєстровано 120926 нових легкових електромобілів або 11,9% від загальної кількості реєстрацій нових легковиків. Це на 29,3% більше, ніж торік. При цьому загальне зростання реєстрацій нових легковиків склало 11,5%.
Нагадаємо, що у січні 2024 року кількість нових реєстрацій електромобілів в Україні (нових та вживаних) склала понад 3,5 тис.
Також повідомлялося, що у 2023 році кількість імпортованих електромобілів склала 37,6 тис. авто.
Довідково:
До 31 грудня 2025 року в Україні діє майже «нульове» розмитнення на електромобілі – при імпорті сплачується лише акциз.