07 листопада 2022

Внаслідок війни постраждало 20% природоохоронних територій

В Україні від війни постраждало 20% природоохоронних територій та 3 млн га лісів. Окупованими залишаються 8 заповідників та 10 національних природних парків. Про це йдеться в повідомленні WWF-Україна. 

  • Зокрема, у зоні ризику опинилися 2,9 млн га Смарагдової мережі, території якої є значною частиною природоохоронної мережі Європи і яка охороняється у межах законодавства ЄС та Ради Європи.
  • Також під загрозою знищення перебуває 16 об’єктів, які захищаються Рамарською конвенцією про водно-болотні угіддя, площею майже 600 тис. га. Ці території мають міжнародне значення, як середовища водоплавних птахів.
  • Наприклад, водно-болотне угіддя “Архіпелаг Великі і Малі Кучугури” площею 7 740 га нині деокуповане, втім, через близьке розташування до лінії фронту перебуває під загрозою знищення.

Ці цифри можуть зростати, адже на частині територій досі тривають бойові дії, а решта перебуває під окупацією чи очікує на розмінування. 

Згідно даних Державного агентства лісових ресурсів, загальна площа лісового фонду України становить – 10,4 млн га, із яких вкритих лісовою рослинністю – 9,6 млн га.

Згідно з даними Оперативного штабу з фіксації екозлочинів РФ довкіллю України завдано збитків на понад 1,35 трлн гривень. З початку великої війни внаслідок лісових пожеж, горіння нафтопродуктів і загоряння промислових об’єктів кількість шкідливих викидів в повітря перевищила 67 млн тонн, проти 2,2 млн тонн у 2021 та 2020 роках.  


Також на тему:

Збитки довкіллю від масштабного вторгнення Росії вже складають $35 мільярдів

Подiлитись