Протягом січня-вересня 2023 року Держпродспоживслужбою та її територіальними органами накладено штрафних санкцій за порушення законодавства про рекламу на суму 3,4 млн грн. Дані опублікувала Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

У зазначеному періоді прийнято 38 рішень про визнання реклами недобросовісною, прихованою та 41 рішення про зупинення розповсюдження реклами.

Порушниками законодавства про рекламу у добровільному порядку сплачено штрафних санкцій на суму 1,5 млн грн. Стягнуто у судовому порядку – 544,7 тис. грн. Наразі у судовому порядку стягується штрафних санкцій на суму понад 1,2 млн грн. 

Загалом фахівцями Держпродспоживслужби за 9 місяців 2023 року досліджено понад 12,8 тис. рекламоносіїв, в тому числі:

  • об’єктів зовнішньої реклами – 8,7 тис.;
  • об’єктів внутрішньої реклами – 2,3 тис.;
  • у друкованих медіа – 0,8 тис.;
  • на каналах телебачення та радіо – 0,4 тис.;
  • на транспорті – 0,6 тис.

Протягом січня-вересня 2023 року за результатами проведеного контролю Держпродспоживслужбою у галузі реклами виявлено 1352 порушення. Зокрема:

  • у сфері зовнішньої реклами – 935;
  • у сфері внутрішньої реклами – 296;
  • на телебаченні та радіо – 59;
  • у друкованих засобах масової інформації – 40;
  • на транспорті – 22.

Найбільше порушень вчинено при розповсюдженні реклами алкогольних напоїв та тютюнових виробів – 247.

Протягом січня-вересня 2023 року до Держпродспоживслужби надійшло 106 звернень від споживачів реклами та 238 – від органів державної влади та місцевого самоврядування.

Нагадаємо, що у 2022 році рекламний медіа ринок України склав 12,23 млрд грн.

Джерело даних:
dpss.gov.ua