У 2023 році витрати на утримання та обслуговування Зони відчуження довкола Чорнобильської АЕС склали 2,11 млрд грн. Дані опубліковано аналітичним проєктом DiXi Group.
З усіх витрачених грошей 60% (1,26 млрд грн) використані на підтримку в безпечному стані зупинених енергоблоків Чорнобильської АЕС і об’єкту “Укриття” – захисного накриття над саркофагом четвертого реактора.
Ще 20% (0,43 млрд грн) витратили на підтримку екологічно безпечного стану в Зоні відчуження й обов’язкового відселення.
Також 18% (0,39 млрд грн) витратили на дезактивацію, транспортування, переробку та захоронення радіоактивних відходів і роботи з будівництва комплексу “Вектор”, де ці заходи здійснюють.
Окрім цього, менше 2% (0,03 млрд грн) витрачено на інші видатки, як-от збереження етнокультурної спадщини постраждалих від Чорнобильської катастрофи регіонів, діяльність у Зоні відчуження та радіологічний захист населення.
У 2022 році фактичні витрати на Чорнобильську зону склали 2,04 млрд грн, а в 2021 році – 2,4 млрд грн.
Зауважимо, що загалом на 2023 рік в бюджеті було заплановано 2,81 млрд грн, з яких ДАЗВ – Державне агентство України з управління зоною відчуження – витратило лише 75,2%. На 2024 рік заплановані видатки складають 2,49 млрд грн.

Нагадаємо, заборгованість з соціальних виплат “чорнобильцям” за рішеннями судів перевищує 14 млрд грн.