За три роки після впровадження системи автофіксації в Україні сплачено штрафів за автоматично зафіксовані порушення правил дорожнього руху на суму понад 1,8 млрд грн. Дані опублікував заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.
Поліцейськими винесено понад 6,4 млн постанов про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованих в автоматичному режимі.
За три роки до системи фіксації підключили 270 стаціонарних технічних засобів (приладів контролю) та 4 рухомі пристрої контролю у спецавтомобілях “Фантом”.
Наразі, з урахуванням воєнного стану, до системи підключено 167 приладів (відновлено роботу 163 стаціонарних технічних засобів та у місті Дніпрі і Кременчуці запрацювало 4 нових прилади контролю).
Система автофіксації охоплює 25 міст та 16 областей держави. Проте через повномасштабну війну та окупацію частини території України, наразі автоматична фіксація функціонує у 21 місті та 11 областях держави.
На цей час, за допомогою комплексів автофіксації, здійснюється фіксація порушень встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більше як на 20 км/год та порушень правил руху і зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів.
Нагадаємо, що протягом січня-вересня 2022 року порушень Правил дорожнього руху камерами автофіксації зафіксовано 1578019. Також раніше повідомлялося, що у 2021 році виписано 2584779 штрафів завдяки системі автофіксації.