За сім місяців 2024 року Міноборони отримало 24,7 млн грн від переробки дорогоцінних металів зі знищеної військової техніки. До кінця року планується отримати ще не менше 18 млн грн. Дані опублікувало Міністерство оборони України.

Загалом у складі металобрухту виявлено 100 кг золота, 1900 кг срібла та 25 кг платини. Його переробка здійснюється Міноборони лише через спеціалізовані приватні переробні підприємства.

Кошти від реалізації дорогоцінних металів розподіляються відповідно до нормативів НБУ: 80% для золота та платинових металів і 50% для срібла спрямовуються до державного бюджету, тоді як решта 20% та 50% відповідно залишаються на спеціальному фонді Міноборони та використовуються для забезпечення потреб Збройних сил.

При цьому, нині на майданчиках знищеної в ході бойових дій військової техніки та у визначених військових частинах Збройних cил України накопичено 1000 тонн металобрухту з вмістом дорогоцінних металів.

В серпні 2023 року асоціація вторинних металів “УАВтормет” повідомляла про підтверджені загальні обсяги військової техніки, які можуть бути переведені в категорію металобрухту, в 1,0–1,2 млн тонн.

Безпосередньо в Міноборони у квітні 2024 року акцентували, що лише на обліку Управління відчуження та утилізації відомства накопичилося більше ніж 15 тис. тонн металобрухту чорних металів. Із них понад 541 тонна – брухт із вмістом дорогоцінних металів. Через війну обсяги брухту зросли у 5–7 разів – до кінця 2024 року лише на обліку управління може опинитися 200 тис. тонн брухту.

Джерело даних:
www.mil.gov.ua