Безпека
Оновлено: 04 липня 2023

Кількість злочинів та кількість кримінальних справ з винесенням вироку судами за торгівлю людьми

Розкажіть про це друзям
Скопійовано в буфер обміну!
Завантажити данi
Джерело даних:

Україна належить до п’ятірки країн світу, громадяни яких найчастіше стають жертвами торгівлі людьми. Також у ТОП-5 опинилися Нігерія, Китай, Марокко та Індія.

За даними Єврокомісії, прибуток від торгівлі людьми становить близько 29,4 млрд євро щороку, а в країнах Євросоюзу – 2,7 млрд євро щороку.

За оцінками МОМ, з 1991 р. від торгівлі людьми постраждали понад 300 тис. українців. Кожен четвертий українець готовий погодитися хоча б на одну ризиковану пропозицію роботи за кордоном або в іншому населеному пункті України, яка може призвести до ситуації торгівлі людьми й експлуатації.

І за даними МОМ, і за офіційними даними, основною країною призначення постраждалих від торгівлі людьми є Російська Федерація (52% отримувачів допомоги МОМ в 2020 р.), а також Польща, Німеччина, Чехія та інші.

Довідково: дані щодо кількості осіб, які отримали офіційний статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми – тут; дані щодо кількості постраждалих від торгівлі людьми, яким надано допомогу Міжнародною організацією з міграції – тут.

Примітки:

  1. Мається на увазі кількість злочинів, зареєстрованих МВС, та кількість кримінальних справ з винесенням вироку за ст. 149 (раніше ст. 124-1) (торгівля людьми) КК України.
  2. Дані МВС України і Державної судової адміністрації України.

Джерела даних:

  1. Видання “Міграція в Україні: цифри і факти” 2021 р., підготовлене МОМ, Агентством ООН з питань міграції.
Оновлено: 08 Вересня 2023
Чисельність резервістів ЗСУ
Оновлено: 28 Червня 2023
Стан фінансування потреб ЗСУ, грн.
Оновлено: 28 Червня 2023
Спискова чисельність офіцерського складу ЗСУ